Instalace modu Plus 4.1 od mondoduster.it do MediaNav Evolution + Videonávod

Značka auta: Dacia

Model a generace: Dacia Logan MCV 2

Rok výroby: 2017

 

Potřebné nástroje: PC, USB Flash disk, Winrar, Internet a trocha trpělivosti

Pokud máte zájem o přehrávání videa na svém MediaNav Evolution (dále jen MNE) je tento mod Plus 4.1 od mondoduster.it právě pro vás. Mám to odzkoušené na svém rádiu, které mám v Loganu MCV s verzí 8.0.5. ale mělo by to fungovat i na jiné verze, ale o tom se dočtete více na www.mondoduster.it a tam také naleznete aktuální verze softwaru Plus a také aktuální verze map, které díky této nádstavbě pro MNE budete moci stahovat zdarma do navigace v MNE.

Software Plus je pouze nádstavba, nenahradí to samotný systém, to znamená, že klasický MNE budete mít ve svém jazyce ale Plus se dodává jen tuším, že s 8 jazykovými mutacemi (angličtina, italština, němčina atd….)

Přejdeme k samotnému návodu:

1) Nejprve USB flešku naformátujeme na systém FAT32 (se systémem NTFS MNE nespolupracuje) a taky se mi osvědčila kapacita 8GB nebo 16GB, ale myslím že je to vcelku jedno.

2) Poté z internetové stránky www.mondoduster.it stáhneme aktuální software Plus, stáhneme ho do počítače.
Stáhne se vám v zipu, takže přes winrar rozbalíme a po rozbalení ještě rozbalíme jeden soubor upgrade Plus V4.1-evolution.zip (místo V4.1 bude vždy napsaná aktuální verze). Rozbalí se vám soubor Upgrade.lgu, který nakopírujete na flešku.

3) Půjdete do auta s multimediálním systémem MNE, a otočíte klíčkem, aby se zapl MNE (nemusíte startovat ale to je čistě na vás) a USB flešku se souborem upgrade.lgu vložíte do MNE. Další kroky jsou viděny na videu dole.

4) Po úspěšné aktualizaci se vám na hlavní obrazovce MNE ukáže ikonka plus (viz obrázek ve videu), a to znamená že jste úspěšně nainstalovali mod Plus. (po starší verzi 4.0 byl postup složitější protože se během aktualizace ukázala chyba, takže jste museli potom jít znovu na PC nahrát opravný soubor opět na tu flešku a vrátili jste se do auta a pokračovali jste dál ale od verze 4.1 už to má mondoduster.it ošéfovaný a instalace je jednoduchá)

A takhle vypadá hlavní menu po stisku ikonky plus

F:\@@Stažené soubory mozilla\Photos(9)\IMG_20180202_190207.jpg

Vše instalujete a aktualizujete na vlastní riziko!!

Autor: Tomas

Email: t…y@seznam.cz

5 bodů