Změna vzhledu ozdobné lišty v předních dveřích folií Mondeo

Značka auta: Ford

Model a generace: Ford Mondeo Mk3

 

Jelikož sem již podruhé řešil problém se vzhledem ozdobné lišty v předních dveřích,tak sem si řekl že to skusím pořešit pořádně a z gruntu,jelikožto s prvním pokusem jsem nebyl uplně na 100 procent spokojený.
Tak sem se jal toho,že skusím rozbrat spoj ve kterém drží spomínaná lišta.
Je to celé stavené teplem viz foto a návod dál.
Takhle vypadala výplň v puvod stavu u mně.

Tak abych ji mohl potáhnout folii a pro práci vyndat,bylo třeba ze zadu odřezat 9 svarem slepených bodu.Označené na foto červenými šipkami.

Jelikožto mám horkovzdušnou pistoli vybavenou plynulou reg. teplota tak sem toho náležitě využil.
Jde to dobře odřezat nožem po předchozím lehkém zahřáti svaru,na pistoli sem si nastavil teplotu 200 stupňu a pak stačilo chvilku pofoukat a odříznout.

Na vyndané liště je vidět že to nedrží pouze svarem ale i dvěmi oušky,takže pozor na ně a nezapomeňte že tam jsou,tyto uchyty je třeba vypáčit z meziprostoru vyplně,když to budete mít v ruce pochopíte.

Po nalepení folie vypadá lišta třebas u mně takto.Design folie je na každem jak kdo uzná,ale doporučuju z vlastní skušenosti 3M jde perfektně tvarovat za tepla i na velmi složitých tvarech.

Takže po polepu mužeš vrátit lištu zpátky,stejně jak jsi i vyndal a aby opět držela tak jako před upravou tak jsem svary,které jsem puvodně odřezal,zakápnul zpět tavným lepidlem z tavné pistole a pro dokonalý dojem i tam kde to není vidět jsem použil černou tavnou tyčinku.

Vysledek posudtě sami

Zdroj: http://www.ford-focus.cz

Autor: Brehowicz

Přímý odkaz: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?f=329&t=30928