Demontáž a montáž vnějších klik Mondeo

Značka auta: Ford

Model a generace: Ford Mondeo Mk3

 

Mám pro vás návod, jak se vyndávají vnější kliky dveří.
Dostal jsem rady typu „musí se sundat tapec, vyšroubovat uvnitř dveří dva šrouby, …“, ale je to mnohem jednodušší

Stačí, když otevřete dveře, a ve falcu v úrovni kliky je malá krytka, pod kterou je jeden Torx T20. Vyšroubováním tohohle šroubku uvolníme ten plast co je za klikou (myslím ten, do kterýho se např. u řidičových dveří strká klíč). Plast jemným páčením vycvakneme ven, jde to opravdu lehce. Po tom, co máme tohle venku stačí když vezmete za kliku, zatáhnete za ni jako by jsme chtěli otevřít dveře a zároveň taháme i dozadu k díře po vyndaném plastu.
Celá klika je v přední části jen nasunutá, takže už není potřeba nic šroubovat, jen takhle vytáhnout.

Při zpětné montáži je postup opačný, jen s tím rozdílem, že tapec se sundat musí a to z toho důvodu, aby se zevnitř klika zasunula za ten mechanismus kterej táhlem otevírá dveře … viz fotky.

Kóťův návod jak demontovat tapec

Torx T20. Ještě je to překrytý krytkou.
Vyšroubováním tohohle šroubku uvolníme ten plast co je za klikou (myslím ten, do kterýho se např. u řidičových dveří strká klíč)

Vezmete za kliku, zatáhnete za ni jako by jsme chtěli otevřít dveře a zároveň taháme i dozadu k díře po vyndaném plastu.

Tak to vypadá zevnitř.
(šipka upozorňuje na stejnou věc jako u následující fotky)

to je onen mechanismus, kvůli kterýmu se musí při zpětné montáži sundat tapec, ta hliníková část se musí rukou trochu zmáčknout aby se přes to mohla klika přesadit

Pro představu co je kde zasunutý

Zdroj: http://www.ford-focus.cz

Autor: Rumcajs1

Přímý odkaz: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?f=329&t=16584