Oprava stahovačky Mondeo

Značka auta: Ford

Model a generace: Ford Mondeo Mk3

Rok výroby: 2002

 

Pokec zde: viewtopic.php?f=169&t=38386

Nejprve musíme sundat tapec dveří, červeně je vyznačeno kde všude drží, je potřeba křížový šroubovák, po povolení všech šroubů je jen nacvaknut a dá se lehce sundat. po sundání je potřeba odpojit el. ovládání oken – jednoduchý konektor.


Poté je potřeba sundat reprák, zase vyznačeno červenými body kde drží, poté odpojit a odložit.


Poté je třeba odpojit servomotorek oken, pod kterým už je žluté plastové kolečko, na kterém je navinuto samotné ocelové lanko, které vysouvá okno nahoru a dolů. Drží na čtyřech šroubech torx.

Poté je potřeba vyjmout toto žluté plastové kolečko, kde je navinuto lanko. Důvod skřípání při ježdění okna je ten, že se lanka vevnitř překřížila a jezdila po sobě.

Je potřeba kolečko vyjmout, drží tam jen na nacvaknutí, a namotat lanka znovu. Jednu stranu jsem odpojil, rozmotal kolečko, navinul jednu stranu lanka a druhou potom navinul v pozici kousek před nacvaknutí. Dělal jsem obě strany a s prvním kolečkem jsem se strávil asi 45min, je tam vše našponované a dělá se to docela blbě, ale stačí troška cviku a pak to jde samo. Druhou stranu jsem měl navinutou napoprvé

Snad to někomu taky někdy pomůže

 

Zdroj: http://www.ford-focus.cz

Autor: Thorrko

Přímý odkaz: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?f=329&t=38512