Výměna žárovky osvětlení displeje počtu ujetých kilometrů

Tak je to ještě jednodušší než jsem původně předpokládal. Není třeba sundávat zadní kryt přístrojového panelu, žárovka je přístupná bez jeho demontáže. Dám sem pár obrázků, ze kterých bude zřejmé jak na to:

Takže, nejdřív uvolnit páku zajištění volantu a vysunout ho co nejvíc k sobě a dolů. Získáme větší prostor pro manipulaci. Vyšroubujeme 3 šrouby v horní části rámečku (křížový šroubovák) na obrázku značené modře (ten třetí vpravo na fotce není). Potom rámeček opatrně tahem vyndáme a nezapomeneme odpojit konektor otvírání kufru – zmáčknout aretační jazýček a vysunout (na obr. zelené kolečko). Další operace je povolit 4 šrouby na vlastním panelu přístrojů (na obr. červeně). Potom se panel povysune, zůstává připevněný na svazku kabelů. Jak odpojit konektor je na dalším obrázku:

Po zmáčknutí jazýčku a odklopení hrazdy, konektor sám vyjede. Při zpětné montáži konektoru je důležité nepoužívat násilí a montovat s otevřenou zajišťovací hrazdou. Pokud zoubky na spodní části hrazdy správně zapadnou do protikusu, tahem za hrazdu konektor poměrně lehce zajede zpátky na své místo.


Teď už nic nebrání vyjmutí panelu z přístrojové desky:

Nejlépe pomocí kleští opatrně (proti směru hodinových ručiček) vyndáme prasklou žárovku:


Pokud někomu praskne žárovka pro osvětlení celého přístrojového panelu, pak vypadá takhle:


Jsou na ní hodnoty 14V-3W. Oba typy žárovek stojí momentálně stejně, a to 38 Kč-DPH.
Postup montáže je v obráceném pořadí s důrazem na tučně psanou pasáž v předešlém příspěvku.
Po zapnutí zapalování proběhne test – ručičky max, všechny kontrolky se rozsvítí, vynuluje se denní počítadlo km.

Zdroj: http://www.ford-focus.cz

Autor: Jemar

Přímý odkaz: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?p=310858#p310858