Vylepšení osvětlení kufru LED pásky 2

Použil jsem LEDkové panely z aukra (asi 200 Kč/ks)

Začneme demontáží bočnic v kufru, stačí jen vyšroubovat dva šroubky v kufru a odspodu je trochu odehnout, čemuž ale musí předcházet demontáž dvou malých panýlků, které jsou mezi nimi a nákladovou hranou, ty jsou jen nacvaknuté.

Následně je třeba vycvaknout původní světýlko z plastu, to jde lehce, je tam v podstatě jakoby „zaháknuté“. Potom ucvakneme kabely k patici původního světýlka, nechte si tam cca centimetr kdyby jste ho k něčemu ještě chtěli použít, ať to máte na co napojit Teď nám tam trčí dva kabely, jeden si částečně oholíme a dáme na něj konektor tohoto typu:

Má dva vývody – samici a samce. Ve schématu viz. níže je vidět proč je to tak potřeba.
To samé uděláme z druhým kabelem, který doteď jen trčel.
Následuje příprava kabelu ke světlu, které bude nad levým zadním kolem. Na jeden konec dáme konektory patřičného typu (teď je to zatím jedno, stále máme volnou samici i samce, řekněme tedy, že obsadíme samce – na kabely tedy nainstalujeme samice) a zapojíme. Následně je třeba si zmapovat kudy kabely povedou, a danou trasu všude, kde by se mohly dotýkat plechu podlepit páskou

Kabely si na celé trase bodově přichytíme a následně přelepíme po celé délce ještě jednou vrstvou pásky tak, aby se vzájemně nedotýkaly. Pokud máte smršťovačku, můžete to zatáhnout i do ní, já jsem takovou metráž doma neměl a bál jsem se, že to udělá velkou bouli a při vyndavání heveru to rezervou utrhnu.
Teď už stačí jen ustřihnout kabely na potřebnou délku, osadit je konektory, osadit konektory i LED panely a vše patřičně spojit a zaizolovat.

Tyto panely jsou určené k zapuštění a přišroubování, je tedy nutné zespodu do plastu vyříznout obdelníkovou díru pařičných rozměrů. Jde to krásně nožem, takže nebude bordel z nějakých špon nebo pilin. Takže vyříznout, přišroubovat, zavřít a otevřít víko kufru aby se vyzkoušela funkčnost a pokud vše funguje, zbývá už jen dát do původního stavu plastové obložení a zajet někam do tmy na vyzkoušení

Schéma:

Šlo by to samozřejmě vyřešit i sériovým zapojením, to už je na vkusu každého soudruha

Zdroj: http://www.ford-focus.cz

Autor: zaks

Přímý odkaz: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?p=852230#p852230