Oprava spínače 3./5. dveří kufru


Návod je pro po FL (2008 a novější).

Před FL má jiný typ spínače!

V mém případě šel kufr otevřít v pohodě, ale poslední dobou se mi při odemčeném autě sám otevíral. Po rozdělání mikrospínače jsem zjistil, že kontakt už má to nejlepší za sebou a je nutná výměna…

Pro demonáž spínače je nutno demontovat lištu nad RZ. K matkám se dostaneme po demontáži tapecu – u kombíka jsou dva šrouby torx 25 ve vnitřních madlech. Potom tapec jednoduše odcvakáme.


Lišta samotná je chycena 4 matkami – ořech 10. Odpojíme konektory osvětlení RZ a spínače a lišta nám zůstane v ruce .


Spínač jde z lišty následovně z lišty jednoduše vycvaknout. Samotná jednotka spínače je sešroubována malými křížovými šroubky. Spínač je zalit ve vazelíně odpuzující vodu (nebo co je to za sajrajt. Zajímavé je, že např. někdo to schované neměl. Asi něco z novější produkce – moje auto je 2010. Takže u novejších aut je potřeba vnitřek spínače vyčistit. Poté odpájet kontakty spínače a spínač vycvaknout.


A teď to nejdůležitější – čím to nahradit… Naplánoval jsem si cestu do GESu a GME. Hned na první zastávce jsem byl úspěšný a koupil spínač za 1,70 Kč. Pouzdro má totožnou velikost, jen zdvih je menší – na funkci to ale nemá vliv. Označení je GES06503715. B 6811 – mikrospínač 6x6mm, 12V/0,05A, 1 spínací kontakt, l-5,0mm.


Nový spínač má 4 vývody, my potřebujeme jen jednu dvojici, druhou můžeme ucvaknout.


Spínač pasuje do původního prolisu naprosto přesně. Takže napájíme na původní kontakty, sešroubujeme spínač a hotovo. Vazelínu jsem zpět nedával – jednak nebyla po ruce a pak se mi zdálo, že není až tak moc potřeba.


Tip: Pokud chcete napřed vymontovat spínač a montáž zpět nechat na později, tak spínač jde nacvaknout do lišty aniž by se musela znovu sundávat. Pokud vám teda nezavazí rámeček RZ, tak jako mě

Zdroj: http://www.ford-focus.cz

Autor: Adow

Přímý odkaz: http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopic.php?f=187&t=41602